TN1215-600G
Symbol Micros:
TY012tn1215-600g
Case : TO263 (D2PAK)
Thyristor SCR; 12A; 600V; 15mA; Equivalent: TN1215-600G-TR;
Parameters
| Case: | TO263 (D2PAK) |
| Gate current: | 15mA |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current: | 12A |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | SCR thyristor |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TN1215-600G RoHS
Case style: TO263 (D2PAK)
Datasheet
In stock:
100 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8869 | 0,6511 | 0,5213 | 0,4482 | 0,4222 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TN1215-600G
Case style: TO263 (D2PAK)
External warehouse:
4027 pcs.
| Quantity of pcs. | 450+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4222 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TN1215-600G-TR
Case style: TO263 (D2PAK)
External warehouse:
11000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4222 |
| Case: | TO263 (D2PAK) |
| Gate current: | 15mA |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current: | 12A |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | SCR thyristor |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols