BT152X-800R
Symbol Micros: TY020bt152x-800r
Contractor Symbol:
Case : TO220iso
It=20A; Vdrm=800V; Igt=32mA
Parameters
Case: TO220iso
Gate current: 32mA
Current: 20A
Operating voltage: 800V
Manufacturer:: WEEN Manufacturer part number: BT152X-800R,127 Case style: TO220iso
External warehouse:
5000 pcs.
Quantity of pcs. 1000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Gate current: 32mA
Current: 20A
Operating voltage: 800V