TN4015H-6G
Symbol Micros:
TY040tn4015h-6g
Case : TO263 (D2PAK)
Thyristor SCR; 40A; 600V; 15mA; TN4015H-6G-TR
Parameters
| Case: | TO263 (D2PAK) |
| Gate current: | 15mA |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current: | 40A |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | SCR thyristor |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TN4015H-6G
Case style: TO263 (D2PAK)
External warehouse:
820 pcs.
| Quantity of pcs. | 200+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6247 |
| Case: | TO263 (D2PAK) |
| Gate current: | 15mA |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current: | 40A |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | SCR thyristor |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols