CD4528 SOP16 0.15"
Symbol Micros:
UC528 t
Case : SOP16N
Dual Retriggerable Monostable Multivibrator CD4528BCM; MC14528BDG; MC14528BDR2G; HEF4528BT; HEF4528BT,653; HEF4528BT,652;
Parameters
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | Monostable Multivibrator |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 3V~15V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP16N |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC14528BDG RoHS
Case style: SOP16N
In stock:
48 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 48+ | 96+ | 384+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5218 | 0,3126 | 0,2397 | 0,2245 | 0,2087 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC14528BDG
Case style: SOP16N
External warehouse:
768 pcs.
| Quantity of pcs. | 672+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2087 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-06-12
Quantity of pcs.: 2500
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | Monostable Multivibrator |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 3V~15V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP16N |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols