A1102EUA-T
Symbol Micros:
UIA1102eua-t
Case : SIP 3
Hall Effect Linear Sensor IC, Sensitivity 0.85÷1.75mV/G, 4.5÷6V, -40÷125°C
Parameters
| Supply voltage range: | 4,5V~6V |
| Case: | SIP 3 |
| Working temperature range: | -40°C ~ 125°C |
| Manufacturer: | Allegro Microsystems |
| Integrated circuit type: | Sensor |
| Type of sensor: | Hall Effect sensor |
| Mounting: | THT |
Manufacturer:: Allegro
Manufacturer part number: A1102EUA-T
Case style: SIP 3
External warehouse:
702 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7650 |
| Supply voltage range: | 4,5V~6V |
| Case: | SIP 3 |
| Working temperature range: | -40°C ~ 125°C |
| Manufacturer: | Allegro Microsystems |
| Integrated circuit type: | Sensor |
| Type of sensor: | Hall Effect sensor |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols