ACS711KLCTR-12AB-T Allegro
Symbol Micros:
UIACS711klc12ab
Case : SOIC08
Hall Effect-Based Linear Current Sensor, Ip 12.5A, Sens. 110mV/A
Parameters
| Supply voltage range: | 7V |
| Case: | SOIC08 |
| Working temperature range: | -40÷125°C |
| Manufacturer: | Allegro Microsystems |
| Integrated circuit type: | Hall effect sensor |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: Allegro
Manufacturer part number: ACS711KLCTR-12AB-T
Case style: SOIC08
External warehouse:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1642 |
| Supply voltage range: | 7V |
| Case: | SOIC08 |
| Working temperature range: | -40÷125°C |
| Manufacturer: | Allegro Microsystems |
| Integrated circuit type: | Hall effect sensor |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols