AM1SS-0515S-NZ
Symbol Micros:
UIAM1SS0515snz
Case : Rys.AM1SSxxxxS-NZ
Module DC-DC 5VIN 1-OUT 15V 0.067A 1W Automotive 4-Pin SIP Module DBE1-0514; TPE0515SP; B0515S-1WR3;
Parameters
| Output current [A]: | 67mA |
| Input voltage range: | 4,5V ~ 5,5V |
| Efficiency: | 81% |
| Power: | 1W |
| Output voltage range [V]: | 15V |
| Output current 1: | 67mA |
| Input voltage: | 5V |
| Output current [A]: | 67mA |
| Input voltage range: | 4,5V ~ 5,5V |
| Efficiency: | 81% |
| Power: | 1W |
| Output voltage range [V]: | 15V |
| Output current 1: | 67mA |
| Input voltage: | 5V |
| Insulation breakdown voltage: | 1500V |
| Output voltage [V]: | 15V |
| Secondary voltage 1: | 15V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols