AM3D-0512SZ AIMTEC
Symbol Micros:
UIAM3D-0512sz
Case : Rys.AM3D-xxxxZ
3W DC-DC Converter, Single, Vin 4.5-5.5V, Vout 12V, 250mA, 1000VDC, EFF82%
Parameters
| Output current [A]: | 0,25A |
| Input voltage range: | 4,5V ~ 5,5V |
| Efficiency: | 84% |
| Power: | 30W |
| Output voltage range [V]: | 12V |
| Output current 1: | 250mA |
| Input voltage: | 5V |
Manufacturer:: PAIRUI
Manufacturer part number: DAE3-0513 RoHS
Case style: Rys.AM3D-xxxxSZ
In stock:
5 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 3,6292 | 3,1208 | 2,9225 | 2,8502 | 2,7919 |
| Output current [A]: | 0,25A |
| Input voltage range: | 4,5V ~ 5,5V |
| Efficiency: | 84% |
| Power: | 30W |
| Output voltage range [V]: | 12V |
| Output current 1: | 250mA |
| Input voltage: | 5V |
| Insulation breakdown voltage: | 1000V |
| Output voltage [V]: | 12V |
| Secondary voltage 1: | 5V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols