BTS4300SGA
Symbol Micros: UIBTS4300sga
Contractor Symbol:
Case : SOP08
Smart High-Side Power Switch, Vbb 5÷34V, IL 0.4A, Ron 300mΩ BTS4300SGAXUMA1
Parameters
Drain resistance (Rds on): 0,60 Ohm
Input voltage range: 5V~34V
Turn on time: 140us
Manufacturer: INFINEON
Operating temperature (range): -40°C ~ 150°C
Manufacturer:: Infineon Manufacturer part number: BTS4300SGA RoHS Case style: SOP08t/r Datasheet
In stock:
39 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 50+ 200+
Add to comparison tool
Packaging:
50
Manufacturer:: Infineon Manufacturer part number: BTS4300SGAXUMA1 Case style: SOP08
External warehouse:
32500 pcs.
Quantity of pcs. 2500+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
2500
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
50000 pcs.
2500
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Input voltage range: 5V~34V
Turn on time: 140us
Manufacturer: INFINEON