EMC1813T-AE/9R Microchip Technology
Symbol Micros: UIEMC1813t-ae/9r
Contractor Symbol:
Case : VDFN10
1.8V 3 CHANNEL TEMP SENSOR I2C 2; 1.62÷3.6V; -40÷125°C; I2C/SMBus 10-VDFN (2.5x2)
Parameters
Supply voltage range: 1.62~3.6V
Case: VDFN10
Working temperature range: -40÷125°C
Manufacturer: MICROCHIP
Integrated circuit type: Temperature sensor
Mounting: SMD
Manufacturer:: Microchip Manufacturer part number: EMC1813T-AE/9R RoHS 813A Case style: VDFN10 Datasheet
In stock:
10 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 50+ 200+
Add to comparison tool
Packaging:
10