EPM240T100C5N
Symbol Micros:
UIEPM240t100c5
Case : TQFP100
CPLD ISP MAX II; 240 LEs; 192 Macrocells; 80 I/O; 4,7ns; 2,375V~2,625V/3V~3,6V; 0°C ~ 85°C;
Parameters
| Number of I/O: | 80 |
| Macrocells number: | 192 |
| Case: | TQFP100 |
| Supply voltage range: | 2,375V~2,625V/3V~3,6V |
| Propagation time: | 4,7ns |
| Manufacturer: | Altera |
| Interface: | JTAG |
| Number of I/O: | 80 |
| Macrocells number: | 192 |
| Case: | TQFP100 |
| Supply voltage range: | 2,375V~2,625V/3V~3,6V |
| Propagation time: | 4,7ns |
| Manufacturer: | Altera |
| Interface: | JTAG |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 85°C |
| Type: | CPLD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols