IRS2153DS
Symbol Micros:
UIIRS2153ds
Case : SOP08
Half Bridge Self-Oscillating Driver, Vmax 600V, Io+/Io- 180/260mA, tD 1.1us
Parameters
| Supply voltage range: | 10,1V~16,8V |
| Case: | SOP08 |
| Current: | 0,26A |
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Integrated circuit type: | Driver |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Number of channels: | 0 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRS2153DSTRPBF RoHS
Case style: SOP08t/r
In stock:
106 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,0970 | 1,7580 | 1,5640 | 1,4424 | 1,3980 |
Manufacturer:: International Rectifier
Manufacturer part number: IRS2153DSTRPBF RoHS
Case style: SOP08t/r
Datasheet
In stock:
200 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,0970 | 1,7580 | 1,5640 | 1,4424 | 1,3980 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRS2153DSPBF
Case style: SOP08
External warehouse:
2355 pcs.
| Quantity of pcs. | 95+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,3980 |
| Supply voltage range: | 10,1V~16,8V |
| Case: | SOP08 |
| Current: | 0,26A |
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Integrated circuit type: | Driver |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Number of channels: | 0 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols