KSZ8041NLI
Symbol Micros:
UIKSZ8041nli
Case : QFN32(5x5)
PHY 1-CH 10Mbps/100Mbps 3.3V Automotive 32-Pin QFN EP KSZ8041NLI-TR
Parameters
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Integrated circuit type: | Transceiver |
| Transmission speed: | 10Mbps/100Mbps |
| Number of transceivers: | 1 |
| Interface: | MII/RMII |
| Duplex system: | Half/Full Duplex |
| Supply voltage range: | 3.135V ~ 3.465V |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Integrated circuit type: | Transceiver |
| Transmission speed: | 10Mbps/100Mbps |
| Number of transceivers: | 1 |
| Interface: | MII/RMII |
| Duplex system: | Half/Full Duplex |
| Supply voltage range: | 3.135V ~ 3.465V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols