L6390D
Symbol Micros:
UIL6390d
Case : SOP16N
High+Low Side Non-Inverting MOSFET and IGBT Driver; Half-Bridge; Vmax 600V; Iso/Isi 290mA/430mA; tON/OFF 125/125ns; 12,5V~20V; -40°C ~ 125°C; Equivalent: L6390DTR;
Parameters
| Supply voltage range: | 12,5V~20V |
| Case: | SOP16N |
| Current: | 430mA |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Integrated circuit type: | Driver |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Number of channels: | 2 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: L6390D RoHS
Case style: SOP16N
Datasheet
In stock:
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 300+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,4818 | 1,9072 | 1,6930 | 1,5846 | 1,5517 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: L6390D
Case style: SOP16N
External warehouse:
1250 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,5517 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: L6390DTR
Case style: SOP16N
External warehouse:
2500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,5517 |
| Supply voltage range: | 12,5V~20V |
| Case: | SOP16N |
| Current: | 430mA |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Integrated circuit type: | Driver |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Number of channels: | 2 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols