LPC55S69JBD100K
Symbol Micros: UILPC55s69jbd100k
Contractor Symbol:
Case : HLQFP100
ARM MCU, LPC Family LPC55S6x Series Microcontrollers, ARM Cortex-M33, 32 bity, 100 MHz, 640 kB; 320kB
Parameters
Frequency: 150MHz
RAM memory: 320kB
Supply voltage range: 1,8V ~ 3,6V
FLASH memory: 640kB
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C
Architecture: 32-bit
ADC: YES
Manufacturer:: NXP Manufacturer part number: LPC55S69JBD100K RoHS Case style: HLQFP100 Datasheet
In stock:
20 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 30+ 90+
Add to comparison tool
Packaging:
30
External warehouse:
270 pcs.
Quantity of pcs. 90+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
90
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer:: NXP Manufacturer part number: LPC55S69JBD100K Case style: HLQFP100
External warehouse:
2870 pcs.
90
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
450 pcs.
Quantity of pcs. 1+ (Please wait for the order confirmation)
1
2870 pcs.
180 pcs.
Frequency: 150MHz
RAM memory: 320kB
FLASH memory: 640kB