MCP3221A2T-E/OT
Symbol Micros:
UIMCP3221a2te/ot
Case : SOT23-5
Single Channel Single ADC SAR 22.3ksps 12-bit Serial Automotive 5-Pin SOT-23
Parameters
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Integrated circuit type: | ADC converter |
| Converter type: | SAR |
| Number of channels: | 1 |
| Number of bits: | 12bit |
| Throughput rate: | 22,3ksps |
| Supply voltage range: | 2,7V ~ 5,5V |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: MCP3221A2T-E/OT RoHS
Case style: SOT23-5/t/r
In stock:
202 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 202+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,1837 | 1,8315 | 1,6295 | 1,5027 | 1,4558 |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Integrated circuit type: | ADC converter |
| Converter type: | SAR |
| Number of channels: | 1 |
| Number of bits: | 12bit |
| Throughput rate: | 22,3ksps |
| Supply voltage range: | 2,7V ~ 5,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Case: | SOT23-5 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols