MCP6002T-E/MC
Symbol Micros:
UIMCP6002te/mc
Case : DFN08
Op Amp Dual GP R-R I/O 6V Automotive 8-Pin DFN EP
Parameters
| Nominal voltage: | 1,8V ~ 6V |
| Bandwidth: | 1MHz |
| Vaoltage rise speed: | 0,6V/us |
| Case: | DFN08 |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: MCP6002T-E/MC RoHS ABY.
Case style: DFN08
Datasheet
In stock:
25 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 25+ | 100+ | 300+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,2952 | 1,7621 | 1,5451 | 1,4649 | 1,4342 |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: MCP6002T-E/MC
Case style: DFN08
External warehouse:
9900 pcs.
| Quantity of pcs. | 3300+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,4342 |
| Nominal voltage: | 1,8V ~ 6V |
| Bandwidth: | 1MHz |
| Vaoltage rise speed: | 0,6V/us |
| Case: | DFN08 |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
| Mounting: | SMD |
| Number of channels: | 2 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols