MSP430F5418AIPN
Symbol Micros:
UIMSP430f5418aipn
Case : LQFP80
16-bit MCU; 128kB-FLASH; 16kB-SRAM; 67 I/O; 1,8V~3,6V; 25MHz; A/D; UART; SPI; TWI; -40°C ~ 85°C;
Parameters
| Case: | LQFP80 |
| Number of I/O: | 67 |
| FLASH memory: | 128kB |
| RAM memory: | 16kB |
| Frequency: | 25,000MHz |
| Supply voltage range: | 1,8V~3,6V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: Texas Instruments
Manufacturer part number: MSP430F5418AIPNR RoHS
Case style: LQFP80
Datasheet
In stock:
10 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 30+ | 100+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 3,5401 | 3,1465 | 2,9108 | 2,7930 | 2,7223 |
Manufacturer:: Texas Instruments
Manufacturer part number: MSP430F5418AIPNR
Case style: LQFP80
External warehouse:
994 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,9836 |
| Case: | LQFP80 |
| Number of I/O: | 67 |
| FLASH memory: | 128kB |
| RAM memory: | 16kB |
| Frequency: | 25,000MHz |
| Supply voltage range: | 1,8V~3,6V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| ADC: | YES |
| Architecture: | 16-bit |
| CAN interface: | NO |
| DAC: | NO |
| ETHERNET interface: | NO |
| Encryption: | NO |
| SPI interface: | YES |
| TWI (I2C) interface: | YES |
| UART/USART interface: | YES |
| USB interface: | NO |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols