R-78E12-1.0/X9 RECOM
Symbol Micros:
UIR-78E12-1.0/X9
Case : Rys.R-78E-05
DC-DC Converter; Non-Isolated; Single Output; 12W; 1A; 12V; 15V~27V; -40°C~85°C; EFF 93%;
Parameters
| Input voltage range: | 15V ~ 27V |
| Output current [A]: | 1A |
| Output voltage range [V]: | 12V |
| Efficiency: | 93% |
| Power: | 12W |
| Input voltage: | 27V |
| Output voltage [V]: | 12V |
Manufacturer:: RECOM
Manufacturer part number: R-78E12-1.0/X9 RoHS
Case style: Rys.R-78E-05
Datasheet
In stock:
4 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 4+ | 20+ | 100+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 4,5429 | 3,7188 | 3,2797 | 3,0908 | 3,0483 |
Manufacturer:: RECOM
Manufacturer part number: R-78E12-1.0/X9
Case style: Rys.R-78E-05
External warehouse:
252 pcs.
| Quantity of pcs. | 42+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 3,0483 |
Manufacturer:: RECOM
Manufacturer part number: R-78E12-1.0/X9
Case style: Rys.R-78E-05
External warehouse:
162 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 3,0705 |
| Input voltage range: | 15V ~ 27V |
| Output current [A]: | 1A |
| Output voltage range [V]: | 12V |
| Efficiency: | 93% |
| Power: | 12W |
| Input voltage: | 27V |
| Output voltage [V]: | 12V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols