R5F212K2SNFP#U0
Symbol Micros: UIR5F212k2snfp
Contractor Symbol:
Case : LQFP32
16b MCU, 8kB FLASH, 1kB RAM, 25I/O, 2.2÷5.5V, 20MHz, 2UART/LIN, -20÷85°C
Parameters
Number of I/O: 25
RAM memory: 1kB
Case: LQFP32
Frequency: 20,000MHz
FLASH memory: 8kB
Supply voltage range: 2,2V~5,5V
Operating temperature (range): -20°C ~ 85°C
Manufacturer:: RENESAS Manufacturer part number: R5F212K2SNFP RoHS Case style: LQFP32 Datasheet
In stock:
10 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 30+ 100+
Add to comparison tool
Packaging:
10
Number of I/O: 25
RAM memory: 1kB
Frequency: 20,000MHz
FLASH memory: 8kB