STM32F101V8T6
Symbol Micros:
UISTM32f101v8t6
Case : LQFP100
32-bit MCU; 64kB-FLASH; 10kB-SRAM; 80 I/O; 2V~3,6V; 36MHz; A/D; USART; SPI; TWI; -40°C ~ 85°C;
Parameters
| Number of I/O: | 80 |
| Case: | LQFP100 |
| RAM memory: | 10kB |
| Frequency: | 36,0000MHz |
| Supply voltage range: | 2V~3,6V |
| FLASH memory: | 64kB |
| Architecture: | 32-bit |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STM32F101V8T6 RoHS
Case style: LQFP100
Datasheet
In stock:
10 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 30+ | 100+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 3,6492 | 3,2448 | 3,0017 | 2,8801 | 2,8076 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STM32F101V8T6
Case style: LQFP100
External warehouse:
325 pcs.
| Quantity of pcs. | 90+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 3,7488 |
| Number of I/O: | 80 |
| Case: | LQFP100 |
| RAM memory: | 10kB |
| Frequency: | 36,0000MHz |
| Supply voltage range: | 2V~3,6V |
| FLASH memory: | 64kB |
| Architecture: | 32-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| ETHERNET interface: | NO |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| ADC: | YES |
| CAN interface: | NO |
| DAC: | NO |
| Encryption: | NO |
| SPI interface: | YES |
| TWI (I2C) interface: | YES |
| UART/USART interface: | YES |
| USB interface: | NO |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols