STM32F105RBT6
Symbol Micros:
UISTM32f105rbt6
Case : LQFP64
32-bit MCU; 128kB-FLASH; 64kB-SRAM; 51 I/O; 2V~3,6V; 72MHz; A/D; D/A; UART/USART; SPI; TWI; CAN; USB; -40°C ~ 85°C; Equivalent: STM32F105RBT6TR;
Parameters
| Number of I/O: | 51 |
| Case: | LQFP64 |
| RAM memory: | 64kB |
| Frequency: | 72,0000MHz |
| Supply voltage range: | 2V~3,6V |
| FLASH memory: | 128kB |
| Architecture: | 32-bit |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STM32F105RBT6 RoHS
Case style: LQFP64
Datasheet
In stock:
330 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 40+ | 160+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 3,5713 | 3,1839 | 2,9515 | 2,8129 | 2,7472 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STM32F105RBT6TR
Case style: LQFP64
External warehouse:
1000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 4,0617 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STM32F105RBT6
Case style: LQFP64
External warehouse:
2720 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,7472 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STM32F105RBT6
Case style: LQFP64
External warehouse:
948 pcs.
| Quantity of pcs. | 160+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 4,1148 |
| Number of I/O: | 51 |
| Case: | LQFP64 |
| RAM memory: | 64kB |
| Frequency: | 72,0000MHz |
| Supply voltage range: | 2V~3,6V |
| FLASH memory: | 128kB |
| Architecture: | 32-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| ETHERNET interface: | NO |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| ADC: | YES |
| CAN interface: | YES |
| DAC: | YES |
| Encryption: | NO |
| SPI interface: | YES |
| TWI (I2C) interface: | YES |
| UART/USART interface: | YES |
| USB interface: | YES |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols