STM32F412RET6
Symbol Micros:
UISTM32f412ret6
Case : LQFP64
Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 512KB FLASH STM32F412RET6TR
Parameters
| Number of I/O: | 50 |
| Case: | LQFP64 |
| RAM memory: | 256kB |
| Frequency: | 100MHz |
| Supply voltage range: | 1,7V ~ 3,6V |
| FLASH memory: | 512kB |
| Architecture: | 32-bit |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STM32F412RET6
Case style: LQFP64
External warehouse:
2977 pcs.
| Quantity of pcs. | 160+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,9483 |
| Number of I/O: | 50 |
| Case: | LQFP64 |
| RAM memory: | 256kB |
| Frequency: | 100MHz |
| Supply voltage range: | 1,7V ~ 3,6V |
| FLASH memory: | 512kB |
| Architecture: | 32-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| ADC: | YES |
| CAN interface: | YES |
| DAC: | NO |
| SPI interface: | YES |
| TWI (I2C) interface: | YES |
| UART/USART interface: | YES |
| USB interface: | YES |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols