STM32H563VIT6
Symbol Micros:
UISTM32h563vit6
Case : LQFP100
32-bit MCU; 2MB-FLASH; 640kB-SRAM; 80 I/O; 1,71V~3,6V; 250MHz; A/D; D/A; UART/USART; SPI; I2C; CAN; ETHERNET; USB; -40°C ~ 85°C;
Parameters
| Number of I/O: | 80 |
| Case: | LQFP100 |
| RAM memory: | 640kB |
| Frequency: | 250MHz |
| Supply voltage range: | 1,71V ~ 3,6V |
| FLASH memory: | 2MB |
| Architecture: | 32-bit |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STM32H563VIT6 RoHS
Case style: LQFP100
Datasheet
In stock:
16 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 26+ | 78+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 5,5198 | 5,0787 | 4,8074 | 4,6847 | 4,5998 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STM32H563VIT6 RoHS
Case style: LQFP100
Datasheet
In stock:
10 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 26+ | 78+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 5,5198 | 5,0787 | 4,8074 | 4,6847 | 4,5998 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STM32H563VIT6
Case style: LQFP100
External warehouse:
170 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 4,6805 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STM32H563VIT6
Case style: LQFP100
External warehouse:
394 pcs.
| Quantity of pcs. | 90+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 4,9365 |
| Number of I/O: | 80 |
| Case: | LQFP100 |
| RAM memory: | 640kB |
| Frequency: | 250MHz |
| Supply voltage range: | 1,71V ~ 3,6V |
| FLASH memory: | 2MB |
| Architecture: | 32-bit |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| ETHERNET interface: | YES |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| ADC: | YES |
| CAN interface: | YES |
| DAC: | YES |
| Encryption: | NO |
| SPI interface: | YES |
| TWI (I2C) interface: | YES |
| UART/USART interface: | YES |
| USB interface: | YES |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols