TB6600HG Toshiba
Symbol Micros:
UITB6600HG
Case : HZIP25
PWM Chopper-Type bipolar Stepping Motor Driver IC 0.4Ω 50V 5A
Parameters
| Supply voltage range: | 2V ~ 5,5V |
| Case: | HZIP25 |
| Current: | 4,5A |
| Manufacturer: | TOSHIBA |
| Integrated circuit type: | Driver |
| Operating temperature (range): | -30°C ~ 85°C |
| Number of channels: | 1 |
Manufacturer:: Toshiba
Manufacturer part number: TB6600HG(O) RoHS
Case style: HZIP25
Datasheet
In stock:
8 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 4+ | 17+ | 51+ | 68+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 5,3189 | 4,8113 | 4,5527 | 4,4517 | 4,4328 |
Manufacturer:: Toshiba
Manufacturer part number: TB6600HG(O)
Case style: HZIP25
External warehouse:
119 pcs.
| Quantity of pcs. | 119+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 4,4328 |
| Supply voltage range: | 2V ~ 5,5V |
| Case: | HZIP25 |
| Current: | 4,5A |
| Manufacturer: | TOSHIBA |
| Integrated circuit type: | Driver |
| Operating temperature (range): | -30°C ~ 85°C |
| Number of channels: | 1 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols