TEN 5-1223 Traco Power
Symbol Micros:
UITEN5-1223
Case :
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 15V/-15V 0.2A/-0.2A 6W 8-Pin Metal DIP
Parameters
| Output current [A]: | 0,2A |
| Efficiency: | 84% |
| Input voltage range: | 9V ~ 18V |
| Output current 2: | -200mA |
| Power: | 6,0W |
| Output voltage [V]: | 15V |
| Input voltage: | 12V |
Manufacturer:: TRACO POWER
Manufacturer part number: TEN 5-1223
Case style:
External warehouse:
372 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 23,2050 |
| Output current [A]: | 0,2A |
| Efficiency: | 84% |
| Input voltage range: | 9V ~ 18V |
| Output current 2: | -200mA |
| Power: | 6,0W |
| Output voltage [V]: | 15V |
| Input voltage: | 12V |
| Secondary voltage 2: | -15V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols