TEN 5-2411 Traco Power
Symbol Micros:
UITEN5-2411
Case :
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 1A 6W 7-Pin DIP Module
Parameters
| Output current [A]: | 1A |
| Efficiency: | 83% |
| Input voltage range: | 18V ~ 36V |
| Power: | 6,0W |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Input voltage: | 24V |
Manufacturer:: TRACO POWER
Manufacturer part number: TEN 5-2411
Case style:
External warehouse:
39 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 23,8532 |
| Output current [A]: | 1A |
| Efficiency: | 83% |
| Input voltage range: | 18V ~ 36V |
| Power: | 6,0W |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Input voltage: | 24V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols