TEN 5-2423WI Traco Power
Symbol Micros:
UITEN5-2423WI
Case :
Module DC-DC 24VIN 2-OUT 15V/-15V 0.2A/-0.2A 6W 8-Pin Metal DIP
Parameters
| Output current [A]: | 0,2A |
| Efficiency: | 82% |
| Input voltage range: | 9V ~ 36V |
| Output voltage range [V]: | +/-15V |
| Power: | 6,0W |
| Output voltage [V]: | 15V |
| Input voltage: | 24V |
Manufacturer:: TRACO POWER
Manufacturer part number: TEN 5-2423WI
Case style:
External warehouse:
105 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 19,8575 |
| Output current [A]: | 0,2A |
| Efficiency: | 82% |
| Input voltage range: | 9V ~ 36V |
| Output voltage range [V]: | +/-15V |
| Power: | 6,0W |
| Output voltage [V]: | 15V |
| Input voltage: | 24V |
| Symetric output votage: | +/-15V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols