TEN 8-2411 Traco Power
Symbol Micros:
UITEN8-2411
Case : Rys.TEN8
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 1.5A 8W 9-Pin Metal DIP
Parameters
| Output current [A]: | 1,5A |
| Efficiency: | 83% |
| Input voltage range: | 18V ~ 36V |
| Power: | 8W |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Input voltage: | 24V |
Manufacturer:: TRACO POWER
Manufacturer part number: TEN 8-2411 RoHS
Case style: Rys.TEN8
Datasheet
In stock:
10 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 20+ | 40+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 22,7855 | 21,9802 | 21,4457 | 21,2456 | 21,0972 |
Manufacturer:: TRACO POWER
Manufacturer part number: TEN 8-2411
Case style: Rys.TEN8
External warehouse:
146 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 25,3500 |
| Output current [A]: | 1,5A |
| Efficiency: | 83% |
| Input voltage range: | 18V ~ 36V |
| Power: | 8W |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Input voltage: | 24V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols