TEN 8-2411WI Traco Power
Symbol Micros:
UITEN8-2411WI
Case : Rys.TEN8-WI
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 1.6A 8W 9-Pin PDIP
Parameters
| Output current [A]: | 1600mA |
| Efficiency: | 87% |
| Input voltage range: | 9V ~ 36V |
| Power: | 8W |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Input voltage: | 24V |
Manufacturer:: TRACO POWER
Manufacturer part number: TEN 8-2411WI RoHS
Case style: Rys.TEN8-WI
Datasheet
In stock:
10 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 2+ | 5+ | 10+ | 20+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 25,9242 | 25,3355 | 24,7704 | 24,4643 | 24,2289 |
Manufacturer:: TRACO POWER
Manufacturer part number: TEN 8-2411WI
Case style: Rys.TEN8-WI
External warehouse:
59 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 28,8600 |
| Output current [A]: | 1600mA |
| Efficiency: | 87% |
| Input voltage range: | 9V ~ 36V |
| Power: | 8W |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Input voltage: | 24V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols