TEN 8-2423 Traco Power
Symbol Micros:
UITEN8-2423
Case : Rys.TEN8
Module DC-DC 24VIN 2-OUT 15V/-15V 0.265A/-0.265A 8W 9-Pin Metal DIP
Parameters
| Output current [A]: | 267mA |
| Efficiency: | 85% |
| Input voltage range: | 18V ~ 36V |
| Output current 2: | 267mA |
| Output voltage range [V]: | -15V ~ 15V |
| Power: | 8W |
| Output voltage [V]: | 15V |
Manufacturer:: TRACO POWER
Manufacturer part number: TEN 8-2423
Case style: Rys.TEN8
External warehouse:
164 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 26,0570 |
| Output current [A]: | 267mA |
| Efficiency: | 85% |
| Input voltage range: | 18V ~ 36V |
| Output current 2: | 267mA |
| Output voltage range [V]: | -15V ~ 15V |
| Power: | 8W |
| Output voltage [V]: | 15V |
| Input voltage: | 24V |
| Secondary voltage 2: | -15V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols