TEN 8-4811WI Traco Power
Symbol Micros:
UITEN8-4811WI
Case : Rys.TEN8-WI
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 1.6A 8W 9-Pin PDIP
Parameters
| Output current [A]: | 1600mA |
| Efficiency: | 87% |
| Input voltage range: | 18V ~ 75V |
| Power: | 8W |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Input voltage: | 48V |
Manufacturer:: TRACO POWER
Manufacturer part number: TEN 8-4811WI
Case style: Rys.TEN8-WI
External warehouse:
71 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 30,5943 |
| Output current [A]: | 1600mA |
| Efficiency: | 87% |
| Input voltage range: | 18V ~ 75V |
| Power: | 8W |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Input voltage: | 48V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols