TEP 150-2415WI Traco Power
Symbol Micros:
UITEP150-2415WI
Case :
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 24V 6.3A 150W 9-Pin
Parameters
| Output current [A]: | 6,3A |
| Efficiency: | 87% |
| Input voltage range: | 9V ~ 36V |
| Output voltage range [V]: | 24V ~ 28,8V |
| Power: | 150W |
| Output voltage [V]: | 24V |
| Input voltage: | 24V |
Manufacturer:: TRACO POWER
Manufacturer part number: TEP 150-2415WI
Case style:
External warehouse:
24 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 167,2314 |
| Output current [A]: | 6,3A |
| Efficiency: | 87% |
| Input voltage range: | 9V ~ 36V |
| Output voltage range [V]: | 24V ~ 28,8V |
| Power: | 150W |
| Output voltage [V]: | 24V |
| Input voltage: | 24V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols