TMA 0505D Traco Power
Symbol Micros:
UITMA0505D
Case : SIP 5
Module DC-DC 5VIN 2-OUT 5V/-5V 0.1A/-0.1A 1W 5-Pin SIP Substitute: TMA0505D;
Parameters
| Output current [A]: | 0,1A |
| Efficiency: | 72% |
| Input voltage range: | 4,5V ~ 5,5V |
| Output current 2: | 100mA |
| Output voltage range [V]: | -5V ~ 5V |
| Power: | 1W |
| Output voltage [V]: | 5V |
Manufacturer:: TRACO POWER
Manufacturer part number: TMA 0505D
Case style: SIP 5
External warehouse:
945 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 4,8135 |
| Output current [A]: | 0,1A |
| Efficiency: | 72% |
| Input voltage range: | 4,5V ~ 5,5V |
| Output current 2: | 100mA |
| Output voltage range [V]: | -5V ~ 5V |
| Power: | 1W |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Input voltage: | 5V |
| Secondary voltage 2: | -5V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols