TME 2405S Traco Power
Symbol Micros:
UITME2405S
Case : SIP 4
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.2A 1W 4-Pin SIP TME2405S;
Parameters
| Output current [A]: | 0,2A |
| Efficiency: | 70% |
| Input voltage range: | 21,6V ~ 26,4V |
| Power: | 1W |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Input voltage: | 24V |
Manufacturer:: TRACO POWER
Manufacturer part number: TME 2405S RoHS
Case style: SIP 4
In stock:
10 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 30+ | 100+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 4,7822 | 4,2501 | 3,9322 | 3,7744 | 3,6779 |
Manufacturer:: TRACO POWER
Manufacturer part number: TME 2405S
Case style: SIP 4
External warehouse:
598 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 4,3030 |
| Output current [A]: | 0,2A |
| Efficiency: | 70% |
| Input voltage range: | 21,6V ~ 26,4V |
| Power: | 1W |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Input voltage: | 24V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols