TNY264GN
Symbol Micros:
UITNY264gn
Case : PDIP08Bsmd
Low Power Off-line Switcher / TinySwitch-II family, 5.5/9W (230 VAC +/-15%) TNY264GN-TL
Parameters
| Manufacturer: | Power Integrations |
| Integrated circuit type: | Switching regulator |
| Input voltage range: | 85V ~ 265V |
| Mounting: | SMD |
| Case: | PDIP08smd |
| Dimensions: | 9.32x6.10x3.18mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 150°C |
Manufacturer:: Power Integrations
Manufacturer part number: TNY264GN-TL
Case style: PDIP08Bsmd
External warehouse:
1165 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8395 |
| Manufacturer: | Power Integrations |
| Integrated circuit type: | Switching regulator |
| Input voltage range: | 85V ~ 265V |
| Mounting: | SMD |
| Case: | PDIP08smd |
| Dimensions: | 9.32x6.10x3.18mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 150°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols