TNY266PN
Symbol Micros:
UITNY266p
Case : PDIP08B
Low Power Off-line Switcher / TinySwitch-II family, 10/15W (230 VAC +/-15%)
Parameters
| Manufacturer: | Power Integrations |
| Integrated circuit type: | Switching regulator |
| Input voltage range: | 85~265V |
| Mounting: | SMD |
| Case: | PDIP08B |
| Dimensions: | 9,83x6,6x3.68mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 150°C |
Manufacturer:: Power Integrations
Manufacturer part number: TNY266PN RoHS
Case style: PDIP08B
Datasheet
In stock:
166 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,4611 | 1,1151 | 0,9234 | 0,8089 | 0,7691 |
Manufacturer:: Power Integrations
Manufacturer part number: TNY266PN
Case style: PDIP08B
External warehouse:
985 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8874 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-06-30
Quantity of pcs.: 500
| Manufacturer: | Power Integrations |
| Integrated circuit type: | Switching regulator |
| Input voltage range: | 85~265V |
| Mounting: | SMD |
| Case: | PDIP08B |
| Dimensions: | 9,83x6,6x3.68mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 150°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols