TDA7379 MTW15V
Symbol Micros:
ULTDA7379
Case : MTW15V
Audio Power Amplifier; DUAL/QUAD; 38W x 2 (4Ohm); 16W x 4 (4Ohm); THD 10%; 8V~20V; -40°C~150°C; E-TDA7379;
Parameters
| Output power [W]: | 38W |
| Case: | MTW15V |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Integrated circuit type: | Audio amplifier |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 150°C |
| Number of channels: | 4 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: E-TDA7379 RoHS
Case style: MTW15V
Datasheet
In stock:
16 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 25+ | 75+ | 225+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,5207 | 2,0782 | 1,8923 | 1,8334 | 1,8005 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: E-TDA7379
Case style: MTW15V
External warehouse:
900 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,8005 |
| Output power [W]: | 38W |
| Case: | MTW15V |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Integrated circuit type: | Audio amplifier |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 150°C |
| Number of channels: | 4 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols