LTC1871EMS
Symbol Micros:
UP1871ltc ems
Case : MSOP10
Flyback & SEPIC Controller; Vin 2,5V~36V; 1MHz; -40°C~85°C; Substitute: LTC1871EMS#PBF; LTC1871EMS#TRPBF;
Parameters
| Manufacturer: | Linear Technology |
| Integrated circuit type: | Switching regulator |
| Input voltage range: | 2,5~36V |
| Mounting: | SMD |
| Case: | MSOP10 |
| Dimensions: | 3x3x1,1mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: Linear Technology
Manufacturer part number: LTC1871EMS#TRPBF RoHS
Case style: MSOP10t/r
Datasheet
In stock:
49 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 100+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 5,4280 | 4,9991 | 4,7374 | 4,5630 | 4,5230 |
Manufacturer:: AD - Analog Devices
Manufacturer part number: LTC1871EMSPBF
Case style: MSOP10
External warehouse:
19 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 4,9190 |
| Manufacturer: | Linear Technology |
| Integrated circuit type: | Switching regulator |
| Input voltage range: | 2,5~36V |
| Mounting: | SMD |
| Case: | MSOP10 |
| Dimensions: | 3x3x1,1mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols