AD9983AKSTZ-140
Symbol Micros:
UPAD9983akstz-140
Case : LQFP80
AFE Video 3ADC 8bit 1.8V/3.3V
Parameters
| Manufacturer: | Analog Devices |
| Integrated circuit type: | ADC converter |
| Number of channels: | 3 |
| Number of bits: | 8 bit |
| Throughput rate: | 140Msps |
| Supply voltage range: | 1,7V ~ 3,47V |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
| Manufacturer: | Analog Devices |
| Integrated circuit type: | ADC converter |
| Number of channels: | 3 |
| Number of bits: | 8 bit |
| Throughput rate: | 140Msps |
| Supply voltage range: | 1,7V ~ 3,47V |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
| Case: | LQFP80 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols