ADS131A04IPBS TI
Symbol Micros:
UPADS131a04ipbs
Case : TQFP32
AFE General Purpose 4ADC 24bit 3.3V 32-Pin TQFP Tray ADS131A04IPBSR
Parameters
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Integrated circuit type: | ADC converter |
| Input/output type: | Differential |
| Number of channels: | 4 |
| Number of bits: | 24 bit |
| Throughput rate: | 128ksps |
| Supply voltage range: | 3V ~ 5,5V |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Integrated circuit type: | ADC converter |
| Input/output type: | Differential |
| Number of channels: | 4 |
| Number of bits: | 24 bit |
| Throughput rate: | 128ksps |
| Supply voltage range: | 3V ~ 5,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Case: | TQFP32 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols