MCP3422A0-E/MS
Symbol Micros:
UPMCP3422a0e/ms
Case : MSOP08
2-Channel Single ADC Delta-Sigma 3.75sps 18-bit Serial Automotive 8-Pin MSOP MCP3422A0T-E/MS
Parameters
| Manufacturer: | ANALOG DEVICES |
| Integrated circuit type: | ADC converter |
| Input/output type: | Differential |
| Number of channels: | 2 |
| Number of bits: | 18 bit |
| Throughput rate: | 3,75sps |
| Supply voltage range: | 2,7V ~ 5,5V |
| Manufacturer: | ANALOG DEVICES |
| Integrated circuit type: | ADC converter |
| Input/output type: | Differential |
| Number of channels: | 2 |
| Number of bits: | 18 bit |
| Throughput rate: | 3,75sps |
| Supply voltage range: | 2,7V ~ 5,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Case: | MSOP08 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols