TOP222YN
Symbol Micros:
UPTOP222yn
Case : TO220
Off-line PWM Switch / TOPSwitch-II family, 25W (100/115/230 VAC +/-15%)
Parameters
| Manufacturer: | Power Integrations |
| Integrated circuit type: | AC/DC converter |
| Input voltage range: | 85V ~ 265V |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO220 |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 150°C |
Manufacturer:: Power Integrations
Manufacturer part number: TOP222YN RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,2947 | 1,9248 | 1,7104 | 1,5785 | 1,5290 |
Manufacturer:: Power Integrations
Manufacturer part number: TOP222YN
Case style: TO220
External warehouse:
15 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,8194 |
| Manufacturer: | Power Integrations |
| Integrated circuit type: | AC/DC converter |
| Input voltage range: | 85V ~ 265V |
| Mounting: | THT |
| Case: | TO220 |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 150°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols