74LVC08 TSSOP14
Symbol Micros:
UT008lvc dt
Case : TSSOP14
Quad 2-Input AND Gate 74LVC08APW, SN74LVC08APW
Parameters
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Type: | AND Gate |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 1,2V ~ 3,6V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | TSSOP14 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: 74LVC08APW,118
Case style: TSSOP14
External warehouse:
157700 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0630 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: 74LVC08APW,118
Case style: TSSOP14
External warehouse:
87500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0657 |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Type: | AND Gate |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 1,2V ~ 3,6V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | TSSOP14 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols