74LVC2G08 TSSOP08
Symbol Micros:
UT008lvc2g dp
Case : TSSOP08
Dual 2-Input AND Gate 74LVC2G08DP
Parameters
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | Logic gate |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 1,65V~5,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | TSSOP08 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: 74LVC2G08DP,125
Case style: TSSOP08
External warehouse:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1355 |
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | Logic gate |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 1,65V~5,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | TSSOP08 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols