74HCT14D NXP
Symbol Micros:
UT014hct d nxp
Case : SOP14
Inverter Schmitt Trigger 6-Element CMOS 74HCT14D,653 74HCT14D,652
Parameters
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | Inverter |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 4,5V~5,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP14 |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: 74HCT14D,653 RoHS
Case style: SOP14t/r
Datasheet
In stock:
9600 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4406 | 0,2427 | 0,1908 | 0,1767 | 0,1694 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: 74HCT14D,653 RoHS
Case style: SOP14t/r
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4406 | 0,2427 | 0,1908 | 0,1767 | 0,1694 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: 74HCT14D,653
Case style: SOP14
External warehouse:
70 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4044 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: 74HCT14D,653
Case style: SOP14
External warehouse:
245000 pcs.
| Quantity of pcs. | 7500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1694 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: 74HCT14D,653
Case style: SOP14
External warehouse:
12900 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1694 |
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | Inverter |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 4,5V~5,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP14 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols