74HC32 SOP14
Symbol Micros:
UT032hc d
Case : SOP14
Quad 2-Input OR Gate 74HC32D,652, MM74HC32M, CD74HC32M, SN74HC32D, MC74HC32ADG, M74HC32RM13TR
Parameters
| Manufacturer: | ONSEMI |
| Type: | Logic gate |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 2V~6V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP14 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC74HC32ADR2G RoHS
Case style: SOP14t/r
In stock:
810 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3374 | 0,1859 | 0,1460 | 0,1354 | 0,1298 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MM74HC32M
Case style: SOP14
External warehouse:
2475 pcs.
| Quantity of pcs. | 880+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1311 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC74HC32ADG
Case style: SOP14
External warehouse:
3017 pcs.
| Quantity of pcs. | 1155+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1298 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC74HC32ADR2G
Case style: SOP14
External warehouse:
75000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1298 |
| Manufacturer: | ONSEMI |
| Type: | Logic gate |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 2V~6V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP14 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols