74HC32D NXP
Symbol Micros:
UT032hc d NXP
Case : SOP14
OR Gate 4-Element 2-IN CMOS 14-Pin SO 74HC32D,653
Parameters
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | Logic gate |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 2V~6V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP14 |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: 74HC32D,653 RoHS
Case style: SOP14t/r
Datasheet
In stock:
3159 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2902 | 0,1602 | 0,1062 | 0,0885 | 0,0828 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: 74HC32D,653
Case style: SOP14
External warehouse:
97500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0828 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: 74HC32D,653
Case style: SOP14
External warehouse:
10000 pcs.
| Quantity of pcs. | 7500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0828 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: 74HC32D,653
Case style: SOP14
External warehouse:
11800 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1090 |
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | Logic gate |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 2V~6V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP14 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols