74LCX125MX
Symbol Micros:
UT125lcx d
Case : SOP14
Quad Buffer / Line Driver w/ 3-State Outputs, ~OE Input; 24mA; 10uA; 2V~3,6V; -40°C~85°C; OBSOLETE 74LCX125MX LTB:01.04.2022 ; LTS:01.10.2022 ; NEW->MC74LCX125DR2G ; 74LCX125M; 74LCX125MTR; MC74LCX125D; MC74LCX125DG;
Parameters
| Manufacturer: | ONSEMI |
| Type: | Buffer/Line driver |
| Integrated circuit type: | Logic Integrated Circuit |
| Supply voltage range: | 2V ~ 3,6V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP14 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC74LCX125DG RoHS
Case style: SOP14
Datasheet
In stock:
288 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 10+ | 55+ | 165+ | 550+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3957 | 0,2591 | 0,1816 | 0,1625 | 0,1526 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: 74LCX125MX RoHS
Case style: SOP14t/r
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9210 | 0,6124 | 0,5064 | 0,4570 | 0,4381 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC74LCX125DG
Case style: SOP14
External warehouse:
5115 pcs.
| Quantity of pcs. | 1155+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4381 |
| Manufacturer: | ONSEMI |
| Type: | Buffer/Line driver |
| Integrated circuit type: | Logic Integrated Circuit |
| Supply voltage range: | 2V ~ 3,6V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP14 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols