74LCX16245 TSSOP48
Symbol Micros:
UT16245lcx dt
Case : TSSOP48
16-bit Bus Transceiver; w/ 3-State Outputs; 2V~3,6V; -40°C ~ 85°C; Equivalent: 74LCX16245MTD; 74LCX16245TTR; MC74LCX16245DT; 74LCX16245MTDX;
Parameters
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Type: | Transceiver |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 2V~3,6V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | TSSOP48 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC74LCX16245DTG RoHS
Case style: TSSOP48
In stock:
22 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 5+ | 22+ | 88+ | 330+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5542 | 0,4104 | 0,2995 | 0,2571 | 0,2406 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC74LCX16245DTG RoHS
Case style: TSSOP48
In stock:
78 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 39+ | 78+ | 312+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5542 | 0,3467 | 0,2783 | 0,2594 | 0,2406 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: 74LCX16245MTDX
Case style: TSSOP48
External warehouse:
6000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4287 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Type: | Transceiver |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 2V~3,6V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | TSSOP48 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols